Zubní lékařství

Chcete zdravé zuby?

Stomatologie zahrnuje prevenci, diagnózu a ošetření různého druhu problémů, poruch a nemocí postihujících zuby, dásně a maxiofaciální oblast (t.j. oblast spojenou s čelistí a obličejem). Zubní lékaři poskytují služby spojené s dodržováním správné ústní hygieny a celkového zdraví zubů. V ideálním případě je zubní lékařství hlavně preventivní povahy. Pro zachování zdravého prostředí dutiny ústní a správnou funkci chrupu doporučuje Dr. Rakušan pravidelné návštěvy zubaře, a to nejméně dvakrát do roka. Pravidelné kontroly a péče o chrup předcházejí vzniku vážných problémů v dutině ústní, které mohou vyžadovat nákladnou léčbu. Pokud budete na svůj chrup opatrní a budete chodit k zubaři pravidelně, můžete si zachovat krásný a zdravý chrup.

Váš zubař s vámi sestaví podrobný na míru vypracovaný plán dentální hygieny, který zahrnuje prohlídku chrupu, čištění povrchu zubů (včetně čištění pomocí ultrazvuku), rentgen a použití dalších diagnostických metod a přístrojů, které nám pomáhají odhalit, předcházet a léčit případné problémy v jejich nejranějším stádiu.

Při sestavování podrobného léčebného plánu může váš zubař použít velkou škálu konzervativních procedur, které pomohou předejít kazivosti zubů, nemocem chrupu, dutiny ústní, dásní a jazyka. K nápravě defektů spojených se zubními kazy, úrazy a nemocemi v dutině ústní může stomatolog se všeobecným zaměřením použít také prostředky konzervativní stomatologie.