Dentální implantologie

Zubní implantát je malý, uměle vyrobený titanový šroubek, který slouží jako náhrada kořenové části chybějícího původního zubu. Implantát se umísťuje buď do horní nebo spodní čelisti a svým pevným spojením s kostí funguje jako vynikající kotva pro náhradní zub. Zubní implantáty mohou nahradit jednotlivé zuby nebo celou řadu chybějících zubů. Náhradní chrup upevněný pomocí implantátů vypadá a funguje plně jako přirozený chrup. Zubní implantáty jsou dlouhodobě klinicky vyzkoušenou variantou zubních náhrad. Zubní implantáty zachovávají výraz obličeje a výrazně snižují nepohodlí spojené se ztrátou zubů.

Bude to bolestivé nebo nepříjemné?

Většina pacientů uvádí, že po provedení zákroku neměli téměř žádné nepříjemné pocity. Implantáty se zavádějí velmi šetrným způsobem. Starostlivá péče je věnovaná všem tkáním, kterých se zákrok týká. Pro zmírnění nepříjemných pocitů se používají anestetika a sedace. Váš lékař vám může doporučit, abyste tento zákrok prodiskutovali i s jinými pacienty, kteří již s implantáty mají osobní zkušenosti.

Jaké výhody mi zubní implantáty přinesou?

Výhody zubních implantátů zahrnují vzhled, zlepšenou schopnost žvýkat a vychutnat si jídlo; implantáty často také chrání zbylé zuby a kost čelistní. Zubní implantáty nabízejí mnoho výhod, které dříve při nahrazování chybějících zubů nebyly k dispozici. Shrneme-li všechny výhody, zubní implantáty budou vypadat a fungovat jako vaše pravé zuby.

Jak dlouho zákrok potrvá?

Časová náročnost zákroku závisí na povaze konkrétního pacientova problému. V dnešní době je často možné zhotovit kvalitně fungující a skvěle vypadající chrup již během několika dnů. V některých případech, aby bylo dosaženo optimálního výsledku, je nutné čekat o něco déle.

Budu muset být nějakou dobu bez zubů?

Toto opět záleží na vaší konkrétní situaci. Většina pacientů však odchází z ordinace s nějakým typem dočasné zubní protézy.

Kolik to bude stát?

Poplatek za zubní náhradu pomocí zubních implantátů se bude lišit v závislosti na několika faktorech. Záleží kolik zubů potřebujete nahradit, a tedy kolik implantátů je potřeba k ukotvení náhradních zubů. Je důležité si uvědomit, že zubní implantát není nutný pro každý chybějící kořen. Zavedení implantátů mohou předcházet nutné doplňkové zákroky, které zajistí dlouhodobé zdraví chrupu s implantáty. Abychom mohli přesněji stanovit náklady, je nutné podstoupit lékařskou prohlídku dutiny ústní. Po vstupní diagnostické prohlídce vám zubař doporučí postup, který je pro Vás nejvhodnější. Od toho se bude odvíjet cena zákroku.

Jak dlouho zubní implantáty vydrží?

U většiny pacientů se dá předpokládat, že vydrží na celý život. První pacient obdržel zubní implantáty před více než třiceti lety a stále mu fungují.

Jak implantáty fungují ve srovnání s normální zubní protézou?

Zubní implantáty poskytují zlepšení kvality života, které běžný umělý chrup nemůže nabídnout. Byl proveden výzkum mezi pacienty, kteří si nechali zuby vytrhat a nahradit umělým chrupem; nakonec však opustili tento typ protézy a raději si nechali vsadit zubní implantáty. Při hodnocení na škále od 0 do 10, pacienti hodnotili normální zdravý chrup číslem10, umělý chrup 2 a zubní implantáty číslem 9. Přátelé nepoznají, zda máte zubní implantáty, ale je pravděpodobné, že se jimi budete chtít pochlubit.