Kosmetická / Estetická stomatologie

Chcete mít dokonalý úsměv?

Váš úsměv přitahuje pohledy lidí. Díky pokrokům ve stomatologii se již nemusíte smířit s úsměvem, který vám kazí nevhodně zbarvené, ulomené či jinak deformované zuby. V naší ordinaci si můžete vybrat některý ze způsobů, jak dokonalý úsměv získat. Někdy i drobná změna na vašem úsměvu může výrazně zlepšit, jak vypadáte, a jak se cítíte.

Bělení zubů

Bělost vašich zubů je ovlivněna mnoha faktory, patří mezi ně stravovací návyky (např. konzumace kávy, čaje, slazených nápojů a červeného vína) a užívání léků. Bělení zubů je efektivní a cenově dostupný způsob, jak se vypořádat s nevhodným zabarvením zubů. Krásný bílý úsměv zlepší váš vzhled a zvedne tak i vaše sebevědomí. Někdy se říká, že nejsnazší a nejlevnější způsob, jak omládnout o deset let, je vybělit si zuby. Naše ordinace nabízí dva základní systémy bělení, ze kterých si pacient vybírá ten, který nejlépe odpovídá jeho životnímu stylu a finančním možnostem. První způsob je bělení v ordinaci, což je bělení na chemické bázi, u kterého jsou úžasné výsledky viditelné již do jedné hodiny. Tato varianta probíhá pod dohledem vašeho zubaře a je velmi bezpečná a efektivní. Již během jednoho ošetření bude váš úsměv bělejší a jasnější. Dále nabízíme sadu pro domácí bělení, která obsahuje bělící gely ve speciálních bělících nosičích. Lepivý vazký gel se nebude dotýkat dásní.

Většina bělících přípravků – jak těch aplikovaných v ordinaci, tak v domácích – obsahuje fluorid draselný (KF), který posiluje sklovinu, snižuje citlivost zubů a zvyšuje prevenci zubního kazu, a pomáhá tak zlepšit zdraví dutiny ústní. Při domácím bělení uvidíte výsledek již po jedné aplikaci gelů, maximálního efektu je dosaženo přibližně během jednoho týdne. Než se klient rozhodne pro některou z těchto variant, měl by podstoupit podrobné stomatologické vyšetření a čištění. Váš zubař vyhodnotí, který postup je pro Vás vhodný. Pro některé pacienty není bělení vhodné například proto, že mají korunky nebo jiný typ zubních náhrad apod. Přirozený chrup zesvětlá, ale korunky a fasety a výplně ne. Je opravdu důležité, aby klient napřed podstoupil prohlídku a čištění zubů. Pacienti by neměli zapomínat, že konzumace kávy, čaje, červeného vína a kouření cigaret postupně sníží efekt bělícího procesu.

Porcelánové fasety

Porcelánové fasety jsou tenké porcelánové plátky, které se připojují přímo k přední části zubu. Mohou změnit tvar a barvu zubů, uzavřít větší mezizubní mezery, opravit opotřebované nebo ulomené zuby a vytvořit krásný, bílý a jednolitý úsměv. Je to ideální varianta pro zlepšení vašeho úsměvu. Díky jejich jednoduchosti a mnohostrannému využití popularita faset roste. Po připojení k zubům je téměř nemožné přítomnost tenounkých porcelánových faset odhalit. Jejich výhodou je vysoká odolnost proti zbarvení kávou, čajem a kouřením. Jejich účinek, který dokonale napodobuje bílou sklovinu zdravých zubů, není dosažitelný jinými dostupnými metodami. Umístění faset vyžaduje vysokou technickou zručnost a maximální pozornost ke kosmetickým detailům. Naši zubaři absolvovali náročná školení a jsou schopni vytvořit individuální plán léčby a provést vlastní aplikaci porcelánových faset. Ke každé aplikaci přistupujeme individuálně, aby zvolené dýhy odpovídaly a zvýraznily úsměv každého našeho klienta.

Porcelánové zubní výplně (Inlays/Onlays)

Zubní výplně (inlays, onlays) se používají, pokud má pacient v zadních stoličkách drobný nebo středně velký kaz. Lze je také použít ke spravení zubů, které mají drobné zlomeniny nebo praskliny. Pokud je zub poškozen více, je nutné nasadit korunku. Výplně jsou nejčastěji vyrobené z porcelánu, fotokompozitu (bílé plomby) a někdy zlata.

Provedení zákroku během jedné jediné návštěvy má řadu výhod. Kromě faktu, že to pacientovi šetří čas, ošetření během jedné návštěvy redukuje nutnost dalších injekcí. Je-li vše provedeno najednou, zub zotaví lépe, než když nejdříve implantujeme dočasnou výplň. Dočasné výplně mohou vypadnout a propouštět tekutiny, což může vést k následným komplikacím. Jakékoliv zákroky jsou pro zub traumatické, proto je vhodné snižovat zátěž, které postižené zuby vystavujeme.

Celkové a částečné zubní protézy (protetické náhrady) a zubní náhrady s implantáty

Pokud se vaše zuby viklají nebo bolí, může být na jejich záchranu pozdě. Tento stav je obvykle zapříčiněn pokročilým stádiem zánětlivých onemocnění (paradotitida). Pokud váš stav neumožňuje zavedení zubních implantátů, je vytrhání zubů a jejich nahrazení zubní protézou nejvhodnější variantou, jak předejít infekci a navrátit ústní dutině zdraví. Zánětlivé procesy způsobují ztrátu kostí tkáně. Pokud problém není odhalen včas, zuby ztrácejí oporu natolik, že je nutné je vytrhnout.

Celková zubní protéza nahrazuje všechny chybějící zuby v horní i dolní čelisti. Pokud celá aplikace proběhne v jednom dni, nazýváme ji „instantní protézou“ (odborně imidiát).

Částečná zubní protéza je vyjímatelná zubní protéza, která nahrazuje několik chybějících zubů. K okolním zubům je připojena pomocí spon (v barvě kovu nebo zubů) nebo pomocí korunky ve formě precizních „attachmentů“ (skryté spony).

Dalším typem zubních protéz jsou zubní náhrady s implantáty. Jsou kombinací celkové protézy s implantáty zapuštěnými v dásni, což zaručuje větší stabilitu protézy v dásni. Tento typ náhrady je vhodný pro pacienty, kteří potřebují celkovou protézu, ale chtějí aby byla co nejstabilnější a méně objemná.